Dowiedz się jak złożyć zamówienie na artykuły biurowe
Jak złożyć zamówienie?
Tabela kosztów dostaw artykułów biurowych w Warszawie jak i całej Polsce
Tabela dostaw i kosztów

Informacja

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Sklep papierniczy Warszawa i artykuły biurowe online MM Partners. ul.Narwik 7a lok 1A Warszawa

Sklep Prokonsumenta MMPartners Artykuły biurowe

Status Przesyłki na materiały biurowe

FIMO professional 

FIMO - poroducent wszelkich mas plastycznych do rękodzieła oraz zabaw dla dzieci.

Fimo to od ponad 40 lat najlepiej znana w świecie marka mas plastycznych do tworzenia dekoracji. Powstają z niej figurki, biżuteria, dekoracje domowe wykonywane zarówno przez profesjonalnych artystów, hobbistów, jak i dzieci. FIMO to szeroka paleta mas termoutwardzalnych w różnych kolorach i z różnymi efektami, a FIMOair to rodzina mas wysychających na powietrzu.

Bezpieczne, przyjazne dla środowiska materiały artystyczne dla dzieci

Rodzaje FIMO dostępne w STAEDTLER FIMO

Podstawowy przepis na FIMO opracowała w 1939 roku Sophie Rehbinder Kruse – córka światowej sławy niemieckiej lalkarz Käthe Kruse. Odkąd plastelina FIMO została wyprodukowana przez firmę STAEDTLER w Niemczech, kontynuujemy optymalizację i ulepszanie produktu. STAEDTLER oferuje produkt w wielu różnych typach do różnych zastosowań. Oprócz utwardzanego w piecu FIMO w wielu żywych kolorach, oferujemy również FIMO suszące na powietrzu:

 • FIMO professional to najlepszy wybór do skomplikowanych i szczegółowych zastosowań artystycznych. W porównaniu z innymi rodzajami FIMO, glinka ta ma twardszą konsystencję, zapewniając wysoki stopień stabilności wymiarowej, dzięki czemu jest idealna dla zaawansowanych użytkowników, profesjonalistów i artystów – na przykład może być używana do tworzenia rzeźb lub delikatnych elementów biżuterii.

W porównaniu z innymi rodzajami FIMO, profesjonalna masa do modelowania w piecu FIMO ma znacznie twardszą konsystencję, co jeszcze bardziej ułatwia ręczne tworzenie skomplikowanych przedmiotów. Dlatego też plastelina do modelowania w piecu firmy STAEDTLER spełnia najwyższe wymagania profesjonalnych użytkowników FIMO. Umożliwia tworzenie bardzo szczegółowych wyników i dlatego jest idealnym materiałem do tworzenia biżuterii, lalek i wielu innych. Nasze wysokiej jakości narzędzia do modelowania pomogą Ci również ożywić kreatywne projekty FIMO.

Modelina o doskonałej stabilności wymiarowej dla profesjonalnych użytkowników i prawdziwych artystów FIMO

FIMO professional to masa modelarska utwardzana w piecu. Ponieważ produkt ma znacznie twardszą konsystencję w porównaniu do FIMO soft lub FIMO kids , wykwalifikowani projektanci FIMO również skorzystają z możliwości tworzenia skomplikowanych przedmiotów i rzeźb, które są stabilne wymiarowo. Dlatego FIMO professional nadaje się szczególnie do:

 • Dorośli ludzie
 • Zaawansowani użytkownicy
 • Artyści amatorzy
 • Profesjonaliści

Jednak oprócz doskonałej stabilności wymiarowej produkt jest również niezwykle giętki. Dlatego o wiele łatwiej jest pracować z gliną modelarską, aby osiągnąć pożądany efekt.

Wysokiej jakości produkty w żywych kolorach do Twoich kreatywnych projektów

FIMO professional idealnie nadaje się na przykład do wyrobu biżuterii. Gotowe do użycia w Twoich kreatywnych projektach, nasze produkty są dostępne w wielu różnych kolorach i następujących rozmiarach bloków:

 1. Standardowe bloki 85 g
 2. Duże bloki 454 g

Klocki FIMO z tyłu podzielone są na praktyczne części. Ułatwia to mieszanie kolorów w celu uzyskania pożądanego efektu. Blok FIMO jest dostarczany w opakowaniu z możliwością wielokrotnego zamykania, co zapewnia optymalne przechowywanie.

W profesjonalnej serii lalek FIMO oferujemy również modelarkę, która została specjalnie zaprojektowana do profesjonalnych zastosowań w tworzeniu lalek. Produkty są oczywiście dostępne w naturalnych odcieniach skóry z półmatowym porcelanowym wykończeniem. Dzięki temu masz idealną podstawę do tworzenia szczegółowych twarzy i rzeźb lalek.

Asortyment FIMO firmy STAEDTLER obejmuje również pakiety kolorów mieszanych do mieszania. Zestawy te zawierają kilka 85 g bloków FIMO w różnych kolorach.

Dzięki czystym pigmentom naszych True Colours możesz używać systemu mieszania kolorów FIMO, aby mieszać różne nowe odcienie. Ponieważ używamy czystego pigmentu kolorowego do produkcji każdego z kolorów w naszej profesjonalnej serii FIMO True Colors, możesz cieszyć się wspaniałymi rezultatami mieszania, które możesz odtwarzać za każdym razem.

Kup praktyczne akcesoria do użytku z FIMO professional

Oferujemy również odpowiedni sprzęt potrzebny do pracy z FIMO professional, w tym wysokiej jakości narzędzia do modelowania FIMO . Narzędzia te są specjalnie dostosowane do potrzeb artystów FIMO i zaawansowanych rzemieślników. Następujące elementy są szczególnie odpowiednie do użytku z FIMO professional:

 • Narzędzia do modelowania z różnymi końcówkami do precyzyjnego kształtowania i formowania
 • Ostrza do łatwego cięcia bez zgniatania gliny
 • Wałek akrylowy do wałkowania modeliny 
 • Gąbki szlifierskie do szlifowania utwardzonych powierzchni FIMO
 • Wytłaczarka do gliny do produkcji glinianych sznurków o różnych kształtach
 • Wykrojniki w różnych rozmiarach do projektowania biżuterii
 • Maszyna do wyrabiania gliny do wałkowania plastrów twardniejących w piecu
 • Skrobaki do gliny do odciskania i nacinania wzorów

Dzięki naszym glinkom i narzędziom do modelowania będziesz optymalnie przygotowany do realizacji projektów FIMO o dowolnej wielkości.

Wskazówka: Aby ułatwić ugniatanie podczas pracy z twardszymi rodzajami FIMO, możesz użyć naszego szybkiego zmiękczacza glinki FIMO mix . Po prostu zagnieć go w twardej glince FIMO. Pomoże to zmiękczyć glinę podczas jej ugniatania.

katalog produktów FIMO