Dowiedz się jak złożyć zamówienie na artykuły biurowe
Jak złożyć zamówienie?
Tabela kosztów dostaw artykułów biurowych w Warszawie jak i całej Polsce
Tabela dostaw i kosztów

Informacja

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Sklep papierniczy Warszawa i artykuły biurowe online MM Partners. ul.Narwik 7a lok 1A Warszawa

Sklep Prokonsumenta MMPartners Artykuły biurowe

Status Przesyłki na materiały biurowe

Akta osobowe 

Pokazuje 1 - 24 z 240 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 240 elementów

Akta osobowe 2021

Akta osobowe pracowników – zasady prowadzenia

Zadbaj o zgodność z nowym prawem. Dokumentację pracowniczą osób zatrudnionych po 1 stycznia 2019 nalezy gromadzić i przechowywać w inny sposób niż to miało miejsce. Zmianie nastąpiło to, że AKTA OSOBOWE muszą być podzielone na 4 części a nie jak do tej pory na 3 części, mianowicie na części ABCD.

Szczegółowe zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej zostały zawarte w rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie dokumentacji pracowniczej. Zgodnie z zawartymi w rozporządzeniu przepisami, akta osobowe powinny składać się z czterech części:

  • Część A – tu znajdują się dokumenty zgromadzone w związku z ubieganiem się o zatrudnienie, (wrażliwe dane osobowe, skierowania na badania lekarskie - wstępne i okresowe, orzeczenia lekarskie itp.)
  • Część B – zawiera dokumenty dotyczące nawiązania stosunku pracy oraz przebiegu zatrudnienia, umowę o pracę, umowę o zakazie konkurencji, zaświadczenie o zapoznaniu się i ukończeniu kursu BHP
  • Część C – w której gromadzi się dokumenty związane z ustaniem zatrudnienia danej osoby,
  • Część D – miejsce na przechowywanie dokumentów związanych z ponoszeniem przez pracownika odpowiedzialności porządkowej lub odpowiedzialności określonych w innych przepisach

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-prowadzic-akta-osobowe-pracownika

Utrzymanie odpowiedniego porządku w aktach osobowych pracowników jest niezwykle ważne w każdej instytucji. Dzięki temu wszystkie dokumenty mają przypisane sobie miejsce. Akta osobowe można podzielić odgórnie na trzy podstawowe kategorie. W pierwszej znajdują się dokumenty związane z ubieganiem się o dane stanowisko np. CV, list motywacyjny oraz dawne świadectwa pracy. W drugiej kategorii znajdują się dokumenty nawiązujące do przebiegu zatrudnienia w obecnym zakładzie pracy. Ostatnia część akt osobowych wiąże się ze złożeniem wypowiedzenia bądź ze zwolnieniem i związanymi z tym formalnościami. W naszej ofercie znalazł się m.in. szeroki wybór segregatorów, skoroszytów oraz teczek na akta osobowe. Dostępne są również skoroszyty kredytowe.

Artykuły do archiwizacji - Systemy rejestracji dokumentów - Akta osobowe

Teczka osobowa pracownicza

teczka zawieszana osobowa może być w pięciu kolorach, składa się z 4 części, z przestrzeniami ABCD i okienkiem informacyjnym opisowym, z 4 wkładami i 4 mechanizmami skoroszytowymi do wpinania dokumentów pracownika.

skoroszyt zawieszany na akta osobowe z okienkiem, przekładkami i elementami spinającymi, z 4 wkładami i 4 mechanizmami skoroszytowymi do wpinania dokumentów pracownika.


Keywords: teczki na akta osobowe a b c d, teczka na akta osobowe abcd, teczki na akta osobowe 4 części, teczka zawieszana na akta osobowe, teczki akta osobowe, teczka do akt osobowych warta, teczka zawieszkowa, akta pracownicze, teczka pracownicza, akta osobowe 2018, akta osobowe pracownika, teczka akt osobowych, teczki osobowe, akta osobowe teczka, części akt osobowych, archiwizowanie akt osobowych,

Dokumenty i papiery zawsze będą się gromadziły na biurkach, ale można zastosować odpowiedni system Vetro-Lateral. Porządkowania, odkładania na miejsce, segregowania dokumentów można się nauczyć. Do przechowywania dokumentów służą szafki, szuflady, wysuwane pojemniki lub specjalne stelaże.

Systemy przechowywania bieżących dokumentów

Stojące skoroszyty i segregatory są tradycyjnym sposobem przechowywania dokumentów, ale dotarcie do odpowiedniego dokumentu zajmuje więcej czasu, niż przy zastosowaniu systemów zawieszanych (teczki zawieszkowe, teczki skoroszytowe zawieszane, skoroszyty wiszące)

Akta_osobowe_2021

Najczęściej stosowanymi sposobami oznaczania zawartości są:

  • alfabetyczny: w ten sposób można segregować na przykład dokumenty klientówlub dostawców. Dodatkowy podział akt umożliwiają przekładki z tabulatorami do opisu, teczki manila z tabulatorami oraz koszulki.
  • mieszany: segregacja alfanumeryczna umożliwia dokładniejszy podział dokumentów, zarówno w sposób alfabetyczny, jak i dodatkowe ich kodowanie numerem.
  • numeryczny: systemy numeryczne umożliwiają podział dokumentów na przykład według numerów akt lub dat, czy pod względem rejonizacji (kody adresowe).

Wybór systemu kolorystycznego znacznie ułatwi dotarcie do pożądanego dokumentu.

Zastosowanie kolorystyki pozwala rozróżniać rodzaje dokumentów na pierwszy rzut oka. W zależności od charakteru spraw oraz ilości można przyjąć ich klasyfikacje, stosując różne kolory teczek. Można na przykład oznaczyć kolorami dokumenty różnych działów firmy, podzielić tematami, jak również wyodrębnić poszczególne grupy dostawców, odbiorców, czy sprawy ważne, pilne.

Sposoby rejestracji dokumentów

Poniżej przedstawiono czas sortowania wstępnego i ostatecznego, dziurkowanie, odbiór akt i odstawienie akt zawierających 100 arkuszy przy zastosowaniu poszczególnych systemów organizacji. Koszty rejestracji możnapodzielić na trzy grupy:

Archiwizacja_dokumentów_2021