Dowiedz się jak złożyć zamówienie na artykuły biurowe
Jak złożyć zamówienie?
Tabela kosztów dostaw artykułów biurowych w Warszawie jak i całej Polsce
Tabela dostaw i kosztów

Pilot FriXion - wymazywalna kolekcja długopisów i flamastrów 

Pokazuje 1 - 24 z 82 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 82 elementów

Od tysięcy lat mówiono, że co zapisane, pozostaje.

Wtedy pojawił się FriXion.... reszta to już historia!!!!

Napisz, usuń, popraw – w świecie Pilot FriXion ❤️ króluje właśnie taka zasada!!! Frixion długopisy zmazywalne — najlepsze przybory do szkoły!!!

Pisz płynnie, usuwaj błędy, ogrzewając je za pomocą silikonowej końcówki i poprawiaj je szybko i sprawnie!Pilot Frixion Długopis zmazywalny - przybory do szkoły

 

Tak to działa w skrócie – a dokładnie ?

Produkty Frixion wykorzystują unikalny, opatentowany termiczny tusz Metamo, który reaguje na zmiany temperatur. Umożliwiają to specjalne, dedykowane dla nich gumki lub silikonowe końcówki, w które są wyposażone. W wyniku wytworzenia się ciepła podczas ścierania (pocierania gumką o kartkę papieru) — napisy znikają (lub raczej generuje się ciepło wystarczające do zmiany tuszu w niewidoczny: < +60°C).

Co ciekawe, taki stan osiągniemy również podgrzewając kartkę zwykłą suszarką do włosów, zapalniczką lub za pomocą innego źródła ciepła.

Ciekawostką jest także fakt, że znikający napisany tuszem Metamo tekst można odzyskać! – Wystarczy schłodzić tusz w temperaturze niższej niż –10°C co spowoduje, że usunięty tekst pojawi się ponownie. Niezwykle ważne jest więc odpowiednie przechowywanie notatek sporządzonych takim wkładem z tuszem. Choć temperatury są właściwie niemożliwe do osiągnięcia w naszych warunkach geograficznych, wystawianie notatek na długotrwałe działanie ciepła np. promieni słonecznych bezpośrednio padających na tekst, może spowodować blednięcie tuszu bądź nawet jego zniknięcie. Na szczęście i na to jest rozwiązanie – notatki powrócą już po kilkuminutowym pobycie w zamrażarce ;)

Pilot FriXion to idealna opcja do pisania, usuwania i poprawiania. Łatwość użycia sprawia, że jest to idealny produkt do szkoły – możesz napisać swoje notatki, a potem je zmienić lub poprawić bez konieczności używania długopisu z gumką. To tak proste!

Nasza gama produktów Frixion oferuje wiele wspaniałych produktów, aby spełnić każde Twoje potrzeby – od piór kulkowych po odróżniające się kolorowe flamastry Frixion.

Wymazywalne długopisy Pilot Frixion to świetne do pisania przybory do szkoły, które z pewnością przydadzą się podczas nauki pisania, rozwiązywania krzyżówek czy rysowania długopisem.

W skrócie:

  • Tekst zapisany długopisem ścieralnym można dokładnie usunąć za pomocą silikonowej końcówki lub dedykowanej do niego gumki, ale także przy użyciu urządzenia grzejącego. Wystarczy zastosować jakiekolwiek urządzenie produkujące ciepło o temperaturze wyższej niż 60°C (zapalniczka, suszarka do włosów itp.).
  • Tekst usunięty przy użyciu urządzenia grzejącego jest niewidoczny dla oka w świetle dziennym czy sztucznym. Dopiero po zastosowaniu światła kątowego można dostrzec ślady, ale wyłącznie w postaci bezbarwnych „odcisków”, które mogą zostać zinterpretowane jako linie graficzne powstałe po pisaniu.
  • Usunięty tekst powróci po około kilkuminutowym schłodzeniu w temperaturze niższej niż –10°C lub np. po spryskaniu go sprężonym powietrzem.
  • W miejscu usuniętego tekstu można spokojnie ponownie pisać, pierwotnie nakreślone napisy stają się całkowicie niezauważalne.

 

Artykuły piśmiennicze Pilot FrixionPilot Frixion - Tanie przybory do pisania - sklep stacjonarny w Warszawie


 

FriXion – marka wymazywalnych produktów PILOT jest zarazem flagową i najbardziej rozpoznawalną. Już od dłuższego czasu obserwujemy rosnące zainteresowanie produktami zmazywalnymi – lub jak niektórzy wolą – ścieralnymi. W niektórych szkołach są one wręcz umieszczane na listach szkolnych wyprawek, jako obowiązkowe produkty w piórniku przydatne w pierwszych klasach szkoły podstawowej do nauki starannego pisania. Co ciekawe, z ich niezwykłych właściwości korzystają nie tylko dzieci, ale również studenci, czy pracownicy biurowi…

Staranne wykonywanie notatek bez nieestetycznych przekreśleń, poprawek oraz śladów mechanicznego usuwania błędów jest chyba głównym i najważniejszym zastosowaniem produktów wymazywalnych.

Pozwalają one na łatwe i szybkie usunięcie wykonanych przy ich użyciu notatek/ rysunków oraz zachowanie nieskazitelnie prowadzonego zeszytu, co dla niektórych dzieci, rodziców, czy nauczycieli jest bardzo istotne.

Dzieci unikają niepotrzebnego stresu związanego, z popełnianymi błędami mając świadomość, że w kilka sekund mogą je poprawić, przy okazji trenując zmysł estetyczny. Nauka rysowania bez wychodzenia za linie/ kontury jest również możliwa, za sprawą wymazywalnych flamastrów, dedykowanych szczególnie młodszym artystom. Dzięki nim trenować można perfekcyjny rysunek.

Najlepsze produkty do pisania w szkole - Pilot frixion
Produkty FriXion mają też zastosowanie jako niezwykły gadżet, który dostarcza dzieciom inspiracji do ciekawych zabaw.

W końcu ile z powszechnie dostępnych produktów pozwala nam wczuć się w rolę tajnego agenta lub szpiega i zapisywać tajne, niewidzialne dla niepowołanych osób wiadomości?

Studenci z kolei cenią ścieralne długopisy Pilot oraz kolorowe zakreślacze za możliwość pisania lub podkreślania treści w książkach czy pożyczonych notatkach. Dzięki możliwości ich bezśladowego usunięcia mogą właściwie bez konsekwencji i szkody dla wypożyczonych materiałów ułatwiać sobie naukę i zapamiętywanie. Sami dobrze wiemy, jak  wspaniale na wzrokowców działają kolory :) 

Również w biurach znalazło się zastosowanie dla zmazywalnych produktów – wszystko, co ma być zapisane tylko na chwilę, powstaje przy ich użyciu. Zawsze jednak należy mieć na uwadze, by unikać ich stosowania na oficjalnych dokumentach, dokumentach powodujących skutki prawne (co z kryminalistycznego punktu widzenia wydaje się oczywiste), czy materiałach skanowanych lub kserowanych – tusz może najzwyczajniej w świecie zniknąć pod wpływem temperatury.

Artykuły piśmienne Pilot Frixion to obowiązkowa kategoria produktów do pisania w wyprawce każdego pierwszoklasisty.

Klasówka, kartkówka, sprawdzian? Błędy przestają być straszne, ponieważ możliwość naprawienia przysłowiowych byków z artykułami FriXion jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Wymazywalny charakter tego pióra kulkowego Pilot ucieszy pracowników biur na co dzień borykających się z uzupełnianiem tabel czy wykresów.

FriXion’em szybko wymazuje się zapisy, co pozwala uniknąć kłopotliwego używania tradycyjnych korektorów czy innych artykułów ścieralnych.

Długopis zmazywalny może być pomocny dla nauczycieli, którzy korygują w swoich klasach przypadki dysortografii. Obarczony takim problemem uczeń może po korekcie nauczyciela szybko nanosić poprawki na zapisany tekst.

Obowiązkowe wyposażenie plecaka i piórnika szkolnego, to nie tylko bibuła, linijka czy farby - to także najlepsze produkty do pisania dla dzieci.

Niesamowite akcesoria biurowe do pisania z kolekcji Pilot Frixion mają bardzo szeroką listę modeli!  W tym asortymencie znajdują się cienkopisy, pióra kulkowe, zakreślacze! Ponadto różne końcówki piszące pozwalają na rysowanie linii o różnej grubości. Dodatkowo ogromna ilość kolorów pozwala na zróżnicowanie i wykonywanie wielokolorowych rysunków, wyróżnień oraz oznaczania tematycznie notatek czy dekoracyjne wypisywanie kartek i dyplomów.
Keywords: Pilot, pióro kulkowe frixion, długopis zmazywalny FriXion, długopis wymazywalny, długopis ścieralny, Pilot frixion zestaw, pióro Pilot FriXion, pióro kulkowe PilotPilot - Kolekcja Frixion - wymazywalne produkty do pisania

Artykuły piśmiennicze Pilot FriXion - Najwięcej ofert artykułów do szkoły w jednym miejscu. Długopisy, pióra kulkowe, wkłady, kolorowe zakreślacze i flamastry zmazywalne, produkty ścieralne, frixion ball point 0.5, 0.7! Sklep papierniczy Warszawa — przybory do szkoły i biura.