Dowiedz się jak złożyć zamówienie na artykuły biurowe
Jak złożyć zamówienie?
Tabela kosztów dostaw artykułów biurowych w Warszawie jak i całej Polsce
Tabela dostaw i kosztów

Koperty z okienkiem 

Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów

Koperty i akcesoria do wysyłki - Koperty z okienkiem - koperta listowa ❤️

Rozmiar koperty z okienkiem

Nasz sklep mmpartners.eu oferuje standardowe koperty biznesowe w potrzebnych rozmiarach po przystępnych cenach. Koperty mogą być dużym wydatkiem dla biur, które regularnie wysyłają faktury, przesyłki reklamowe, umowy lub inną korespondencję. Koperty biurowe są dostępne w standardowych rozmiarach z samoprzylepnymi klapkami lub paskami do przyklejania, aby uniknąć nadmiernego lizania lub zawilgocenia. Znajdź koperty z okienkami lub bez w odpowiednich pozycjach, z zabezpieczeniem chroniącym prywatność. Koperty z okienkiem są kompatybilne z większością programów do fakturowania i księgowości.

Koperty z okienkiem wymiary:

Rozmiary kopert z oknem są następująceo: koperta C4 z okienkiem 229 x 324 mm, koperta C5 z okienkiem 162 x 229 mm, koperta DL z okienkiem 110 x 220mm i koperta C6 z okienkiem 114 x 162mm, koperta C6/5 114 x 229mm. Okna mogą być umieszczone w prawym dolnym rogu, lewym dolnym rogu lub prawy/lewy środek koperty.

Koperty z oknem dostępne są w kolorze białym, samoklejące (koperta SK) lub z paskiem samoklejącym (koperta HK) oraz jako wersja nie klejąca (koperta NK)

Standardowe okienko koperty jest wielkości 45 x 90 mm. Standardowa jest także jego pozycja.

Rozmieszczenie okienka na kopertach:

C6 - 15 mm od bocznej i 15mm dolnej krawędzi.
DL i C6/5 - 20 mm od bocznej i 15mm dolnej krawędzi.
C5 - 20 mm od bocznej i 60mm dolnej krawędzi.
C5 Nevada - 20 mm od bocznej i 65mm dolnej krawędzi.
C4 - 20 mm od bocznej i 57mm od górnej krawędzi koperty.

Wykonujemy również okienka o niestandardowych wymiarach i w tym wypadku termin realizacji i cena ustalane są indywidualnie.

Koperta B4

KOPERTY BIUROWE – listowe i aktowe

Koperty o wymiarach standardowych wykonane z białego papieru offsetowego lub brązowego natronu. Koperty listowe mają klapkę zamykającą wzdłuż długiego boku natomiast koperty aktowe wzdłuż krótkiego boku. Koperty posiadają poddruk wewnętrzny zabezpieczający korespondencję i występują z klejeniem NK, SK, HK. Usytuowanie okienek w naszych kopertach pozwala na użycie szablonu do adresowania korespondencji dzięki czemu, bez względu na format użytej koperty mamy pewność, że dane adresowe będą widoczne w okienku koperty.

Dla podkreślenia znaczenia przesyłanej korespondencji proponujemy koperty o podwyższonej gramaturze:

Super Mail – koperty samoklejące z paskiem, wykonane z papieru o bardzo wysokiej bieli i gramaturze 100g/m2. Elegancki, granatowy poddruk podkreśla prestiż korespondencji i zabezpiecza jej tajemnicę.
Super Print – linia kopert samoklejących o podwyższonej gramaturze papieru 90g/m2 z błękitnym poddrukiem. Wykorzystywane głównie przez grono Klientów biznesowych znających formaty skandynawskie M65 i M5, również z okienkami wielkości 34x100mm.


Sposób klejenia kopert:

W kopertach wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje klejenia:

Klejenie na mokro (NK) jest to klejenie aktywowane przez uprzednie nawilżanie, co oznacza, że warstwę kleju znajdującego się na klapie wystarczy czymkolwiek zwilżyć a już można ją swobodnie zakleić. Koperty z tym rodzajem klejenia są praktycznie nieograniczenie trwałe, jeśli są prawidłowo przechowywane.

Klejenie samoklejące (SK) - chodzi tu o klejenie na bazie lateksu. Klej znajduje się na dwóch zaklejających się powierzchniach (na klapie otworowej i kontr-klapie). Zaklejenie uzyskuje się dzięki zetknięciu obu klap. Obsługa ręczna jest tu więc szczególnie łatwa i nieskomplikowana. Jednak trwałość klejenia - w zależności od sposobu przechowywania - ograniczona jest do roku.

Klejenie samoklejące z paskiem (HK) - zamknięcie koperty z takim klejeniem odbywa się po przez ściągnięcie paska przykrywającego klej, założenie klapki i naciśnięcie na klapkę koperty i jest ona już mocno zamknięta. Szybko, pewnie, czysto, praktycznie i wygodnie. Pasek ten ma decydującą zaletę wobec zaklejania na mokro lub przy zamknięciu samoklejącym. Koperty naprawdę dużo lepiej przechowują się, ponieważ zaklejenie chronione jest paskiem, trzyma dłużej i nie przylega do niżej leżących kopert. Poza tym koperty z takim zaklejaniem łatwiej jest zapełnić oraz utrzymać ich ważność (gwarancję), która wynosi powyżej 5 lat. Do tego dodać należy to, że koperty z tym zaklejaniem dają się, bezproblemowo zadrukowywać, ponieważ pasek przykrywający leży na klapie otworowej co sprawia, że koperty te nie przyklejają się do urządzenia drukującego.

Adresowanie kopert wzór:

Zastanawiałeś się jak zaadresować kopertę na list, z nami nic trudnego:

adresowanie koperty B4

Adresowanie koperty - czyli jak prawidłowo wypisać kopertę

Jak adresować koperty? Adresowanie koperty znacząco nie zmienia się od standardu zwykłego listu i jak wskazuje powyższy obrazek zawiera wszelkie dane jakie powinny się znaleźć na kopercie w celu prawidłowego doręczenia go do adresata listu. Dane takie jak: nadawca listu, odbiorca listu - mają swoje pola na płaszczyźnie danej koperty bez względu na jej wymiar i powinny być następujące:

  • nadawca na kopercie - znajduje się w lewym górnym rogu listu. Dane te są zawarte w celu zwrotu ewentualnego zwrotu listu, gdy nie został on odebrany przez adresata listu to tzw. adres zwrotny na kopercie
  • odbiorca na kopercie - znajduje się w prawym dolnym rogu listu. Są to najważniejsze dane zawarte na kopercie, które autor listu powinien zawżeć w celu prawidłowego dostarczenia przesyłki listowej do adresata
  • znaczek na kopercie - znaczek powinien być naklejony w prawym górnym rogu listu
  • podpisanie koperty - nie jest ono potrzebne, w celu przyśpieszenia dostarczenia listu, jedynie stanowi

Poszukujesz kopert z okienkiem? Dobrze trafiłeś, zapraszamy do naszego sklepu z artykułami papierniczymi i wysyłkowymi, w stałej ofercie koperty listowe i aktowe w rewelacyjnych cenach!!! Z nami adresowanie koperty będzie dużo łatwiejsze!