Dowiedz się jak złożyć zamówienie na artykuły biurowe
Jak złożyć zamówienie?
Tabela kosztów dostaw artykułów biurowych w Warszawie jak i całej Polsce
Tabela dostaw i kosztów

FIMO soft-effect 

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

FIMO - poroducent wszelkich mas plastycznych do rękodzieła oraz zabaw dla dzieci.

Fimo to od ponad 40 lat najlepiej znana w świecie marka mas plastycznych do tworzenia dekoracji. Powstają z niej figurki, biżuteria, dekoracje domowe wykonywane zarówno przez profesjonalnych artystów, hobbistów, jak i dzieci. FIMO to szeroka paleta mas termoutwardzalnych w różnych kolorach i z różnymi efektami, a FIMOair to rodzina mas wysychających na powietrzu.

Bezpieczne, przyjazne dla środowiska materiały artystyczne dla dzieci

Rodzaje FIMO dostępne w STAEDTLER FIMO

Podstawowy przepis na FIMO opracowała w 1939 roku Sophie Rehbinder Kruse – córka światowej sławy niemieckiej lalkarz Käthe Kruse. Odkąd plastelina FIMO została wyprodukowana przez firmę STAEDTLER w Niemczech, kontynuujemy optymalizację i ulepszanie produktu. STAEDTLER oferuje produkt w wielu różnych typach do różnych zastosowań. Oprócz utwardzanego w piecu FIMO w wielu żywych kolorach, oferujemy również FIMO suszące na powietrzu:

 • FIMO soft jest miękki i giętki. Glina łatwo się kształtuje bez konieczności wcześniejszego jej wyrabiania. Ta glinka FIMO jest szczególnie odpowiednia dla początkujących, amatorów i majsterkowiczów. Można go łączyć z FIMO professional i efektem FIMO, aby uzyskać wspaniałe rezultaty.
 • Efekt FIMO dostępny jest w wielu efektownych kolorach. Należą do nich kolory brokatu, kolory pastelowe, kolory kamieni szlachetnych i wiele innych.

STAEDTLER FIMO soft to plastelina, która jest idealna dla dorosłych początkujących i amatorów. Jest miękka i giętka, dzięki czemu bardzo łatwo ją formować. Zestawy plasteliny zawierające różne kolory pozwalają uwolnić kreatywność od razu po wyjęciu z pudełka, ponieważ glina nie musi być najpierw zmiękczana. Zestawy DIY zawierają wszystkie narzędzia potrzebne do stworzenia uroczej biżuterii, akcesoriów lub artykułów dekoracyjnych do domu. Przeglądaj gamę FIMO i przekształć swoje pomysły w wyjątkowe dzieła sztuki.

Ożyw kreatywne pomysły dzięki FIMO soft

STAEDTLER FIMO soft to utwardzana w piecu glinka do modelowania zaprojektowana specjalnie dla początkujących dorosłych i artystów amatorów. Glina jest miękka i giętka, dzięki czemu bardzo łatwo ją formować. Dzięki niemu możesz przekształcić swoje kreatywne pomysły w unikatową biżuterię lub akcesoria dekoracyjne do domu.

 • Jeśli potrzebujesz tylko określonych kolorów, 24 kolory z serii FIMO soft i sześć modnych kolorów są dostępne pojedynczo jako bloki 57 g
 • Duże bloki 454 g (1 lb) są dostępne pojedynczo w 11 różnych kolorach
 • Różne opakowania są dostępne z 12 lub 24 blokami w formacie 25 g lub również z sześcioma blokami w formacie 57 g.
 • Te zestawy pozwolą Ci wyrazić siebie twórczo do woli.
 • Asortyment opakowań to również świetny sposób na zaopatrzenie się w materiały FIMO.
 • Bloki są już podzielone na osiem segmentów, dzięki czemu można łatwo odciąć małe porcje do pracy. Umożliwia to również łatwe łączenie różnych kolorów FIMO w celu uzyskania pożądanego odcienia. 
 • FIMO soft jest również kompatybilny z:
  - efektem
  FIMO - FIMO professional
 • Akcesoria do tworzenia oryginalnych detali dostępne są w postaci licznych akcesoriów FIMO takich jak:
  - Formy
  - Blachy listkowe i specjalny klej
  - Lakier w połysku lub półpołysku
 • Każde opakowanie zawiera instrukcje zawierające ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Idealny zestaw dla początkujących: wszystko, czego potrzebujesz do rozpoczęcia modelowania

Podstawowy zestaw FIMO soft zawiera klocki FIMO w dziewięciu różnych kolorach. Zawiera również narzędzia i akcesoria takie jak:

 • Modelujący sztyft do modelowania i nadawania tekstury gotowym kawałkom
 • Arkusz roboczy zapewniający czystą powierzchnię roboczą
 • Błyszczący lakier, który po utwardzeniu nada wyjątkowego wykończenia modelowanym przedmiotom

Zrób to sam – tak jak chcesz

Trend DIY, który powstał w Wielkiej Brytanii, jest teraz niezwykle popularny na całym świecie. Czy to w warsztacie, w domu, czy w branży kreatywnej – ludzie czerpią radość z robienia tego sami. Wielu artystów amatorów naprawdę docenia to, jak projekty DIY pozwalają im wyrazić swoją indywidualność i twórczo wypuścić energię. Gdy patrzysz na to, co osiągnąłeś, masz poczucie osiągnięcia, które inspiruje Cię do rozpoczęcia kolejnego projektu. W odpowiedzi na ten popularny trend firma STAEDTLER oferuje kompletne zestawy pełne pomysłów. Używaj ich do tworzenia różnorodnych stylowych i niepowtarzalnych ręcznie robionych przedmiotów:

 • Kreatywne naszyjniki, kolczyki i pierścionki
 • Piękne akcesoria 
 • Unikalne przedmioty dekoracyjne do Twojego domu

Wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w zestawie wraz z modelarką. Obejmuje to na przykład bransoletki, pierścionki lub pusty długopis gotowy do dekoracji. Kolory plasteliny zawartej w zestawie pięknie współgrają ze sobą. Opakowanie zawiera również wizualny przewodnik, a także dodatkową inspirację.

Wskazówka: Skorzystaj z naszych zestawów do samodzielnego wykonania, aby zrobić osobiste prezenty dla wyjątkowych osób bliskich Twojemu sercu.

Jak utwardza ​​się przedmioty wykonane z FIMO?

Po zakończeniu modelowania FIMO soft należy utwardzić glinkę. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 • Rozgrzej piekarnik do 110°C.
 • Blachę do pieczenia wyłożyć pergaminem lub folią aluminiową.
 • Wymodelowany przedmiot pozostawić do stwardnienia w piekarniku na 30 minut.
 • Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj termometru do piekarnika, aby sprawdzić temperaturę podczas utwardzania.

Ważne: modele FIMO są całkowicie utwardzone dopiero po ostygnięciu. Po ostygnięciu można również kontynuować pracę nad wymodelowanymi elementami (malowanie, lakierowanie, polerowanie itp.).

katalog produktów FIMO