Dowiedz się jak złożyć zamówienie na artykuły biurowe
Jak złożyć zamówienie?
Tabela kosztów dostaw artykułów biurowych w Warszawie jak i całej Polsce
Tabela dostaw i kosztów

Informacja

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Sklep papierniczy Warszawa i artykuły biurowe online MM Partners. ul.Narwik 7a lok 1A Warszawa

Sklep Prokonsumenta MMPartners Artykuły biurowe

Status Przesyłki na materiały biurowe

Bindowanie 

Pokazuje 1 - 24 z 1536 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 1536 elementów

Bindowanie — oprawa dokumentów w urządzeniach biurowych, jakimi są maszyny do bindowania w aksesoria tj. okładki i grzbiety

Jeśli zastanawiasz się, co to jest bindowanie, to postaramy się to znaczenie w tym krótkim tekście dla Ciebie wyjaśnić oraz pomóc w wyborze odpowiedniej maszyny do bindowania, oraz doborze  prawidłowych akcesoriów do oprawy Twoich dokumentów.

Bindowanie

Bindowanie to technologia introligatorska umożliwiająca połączenie luźnych kartek za pomocą grzbietów do bindowania, to doskonałe rozwiązanie, gdy chcemy stos luźnych dokumentów połączyć w jedną całość. Do oprawy dokumentów potrzebne będzie takie urządzenie jak bindownica, która posłuży nam do dziurkowania luźnych kartek, na przykład kartek skserowanej dokumentacji i połączenie jej za pomocą grzbietu plastikowego lub metalowego. Zbindowaniu można poddać papier o różnej gramaturze i formacie.

W procesie oprawy dokumentów możemy wybrać, aż 9 różnych metod łączenia dokumentów biurowych.

Wybierz właściwy sposób bindowania i rodzaj oprawy dokumentów!!

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów opraw dokumentów. Sposób i rodzaj oprawiania zależy od przeznaczenia dokumentu i naszych preferencji. Wybierz najlepszą dla siebie i miej pewność, że Twoje dokumenty zaprezentują się z klasą.

Zdjęcie: akcesoria do bind owania

Największą zaletą oprawy plastikowej jest możliwość wielokrotnego aktualizowania dokumentów. Oprawa grzbietem plastikowym wymaga użycia dwóch okładek (przednia i  tylna) oraz GRZBIETU PLASTIKOWEGO o odpowiedniej średnicy (dopasowanej do ilości kartek). Najpierw dokumentację trzeba przedziurkować, a następnie oprawić (za pomocą maszyny do bindowania do opraw grzbietem plastikowym lub uniwersalnej). Rozmiary grzbietów plastikowych (od 4,5 do 51 mm).

▪ Szeroka gama kolorów ułatwia identyfikację oprawionych dokumentów.
▪ Maksymalna grubość dokumentu wynosi około 510 arkuszy (80 g/m²)

Zdjęcie: Miarka doboru grzbietu do ilości oprawianych kartek

Dzięki grzbietom metalowym oprawa zawsze będzie wyglądać profesjonalnie, bez względu na to, czy to oferta handlowa, czy to broszura reklamowa. Oprawa grzbietem drutowym wymaga użycia dwóch okładek (przednia i tylna) oraz GRZBIETU DRUTOWEGO o odpowiedniej średnicy (dopasowanej do ilości kartek). Najpierw dokumentację trzeba przedziurkować, a następnie oprawić (za pomocą urządzenia biurowego do opraw grzbietem drutowym lub uniwersalnym). Rozmiary grzbietów drutowych 3:1" (od 4,8 do 14,3 mm).

▪ Po zbindowaniu nie ma możliwości edycji dokumentów, wyjmowania kartek czy okładki, co daje gwarancję bezpieczeństwa oprawionych dokumentów.
Grzbiety metalowe dostępne są w różnych kolorach i można je łączyć z każdą standardową okładką (w naszym sklepie dostępne w rewelacyjnie niskich cenach)
▪ Wykorzystywana do oprawy notatników, zeszytów, kalendarzy, ofert, raportów czy folderów.
▪ Maksymalna grubość oprawy wynosi do 120 kartek papieru w formacie 3:1 i do 280 kartek papieru w formacie 2:1.

Zdjęcie: grzbiety metalowe

Krótki czas oprawy, wygoda i estetyka oprawy to niewątpliwe atuty termobindowania. Termo-bindowanie to najprostszy sposób na szybką oprawę dokumentów. Bez względu na ilość kartek, wystarczy kilkadziesiąt sekund i gotowe! Dokumenty oprawione w miękką termookładkę
zajmują dużo mniej miejsca. Termobindowanie jest często wykorzystywane do oprawy prac przechowywanych w archiwach. 

▪ Pozwala w szybki sposób oprawić duże ilości dokumentów, nawet do 400 kartek A4 za jednym razem.
▪ Trwale scala dokumenty za pomocą kleju, łączącego kartki w grzbiecie okładki.
▪ Umożliwia oprawienie kilku prac jednocześnie, co pozwala zaoszczędzić czas.
▪ Idealna do dokumentów typu: prace dyplomowe, raporty, analizy.
▪ Dokumenty zbindowane w taki sposób, są lekkie i zajmują mało miejsca oraz doskonale nadają się do wysłania pocztą.

Zdjęcie: termobindowanie

Dzięki urządzeniom biurowym do oprawy kanałowej oraz okładce introligatorskiej możesz łatwo i szybko stworzyć prezentacje najwyższej jakości.

▪ Szybka i trwała oprawa dokumentów bez konieczności dziurkowania i sklejania kartek.
▪ Okładki chronią dokumenty przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.
▪ Wąskie grzbiety świetnie sprawdzą się w archiwach i urzędach oraz przy wysyłce dokumentów pocztą.
▪ Możliwość edycji oprawionych dokumentów.
▪ Szeroki wybór rodzajów oraz kolorów okładek.

Zdjęcie: okładki kanałowe

Do stworzenia profesjonalnie oprawionego dokumentu wystarczy odpowiednio dobrana listwa oraz okładki. Oprawa listwą wsuwaną wymaga użycia dwóch okładek (przednia i  tylna) oraz LISTWY WSUWANEJ w odpowiednim rozmiarze (dopasowanym do ilości kartek). Oprawa nie wymaga użycia urządzenia, dokumentacja nie jest dziurkowana! Listwy nasuwa się ręcznie na blok kartek. Rozmiary listew wsuwanych (od 3 do 15 mm). (W naszym sklepie internetowym dostępne w najlepszych cenach, sprawdź!!!)

▪ Szybka i łatwa oprawa dzięki zaokrąglonej końcówce listwy, bez konieczności dziurkowania kartek.
▪ Ich płaski grzbiet sprawia, że duża ilość zbindowanych dokumentów zmieści się w kopercie.
▪ Możliwość oprawienia do 80 kartek formatu A4 bez użycia urządzeń biurowych.

Zdjęcie: listwy wsuwane

Oprawa listwą zamykaną wymaga użycia dwóch okładek (przednia i tylna) oraz listwy LISTWY ZAMYKANEJ w odpowiednim rozmiarze (dopasowanym do ilości kartek). Najpierw dokumentację trzeba przedziurkować, a następnie oprawić. Kartki nakłada się na listwę, a następnie zamyka "na klik". Rozmiary listew zamykanych (od 6 do 20 mm).

▪ W dowolnym momencie możesz dołożyć dodatkowe arkusze lub wyjąć te, które uznasz za niepotrzebne.
▪ Mocowane ręcznie na kartki przedziurkowane.
▪ Możliwość oprawienia do 210 kartek formatu A4, listwy zostały wyposażone w zatrzaski, stabilnie trzymające oprawiany dokument.
▪ Płaski kształt listwy sprawia, że duża ilość zbindowanych dokumentów zmieści się w kopercie, świetnie sprawdzą się więc przy wysłaniu ofert, sprawozdań, materiałów szkoleniowych.

Zdjęcie: listwy greenbinder

Oprawa grzbietem spiralnym wymaga użycia dwóch okładek (przednia i tylna) oraz GRZBIETU SPIRALNEGO o odpowiedniej średnicy (dopasowanej do ilości kartek). Najpierw dokumentację trzeba przedziurkować, a następnie oprawić (za pomocą urządzeń biurowych do opraw grzbietem spiralnym lub uniwersalnej). Rozmiary grzbietów spiralnych (od 6 do 20 mm).

Urządzenia biurowe dostępne w naszym sklepie internetowym, to: maszyny do bindowania dokumentów i akcesoria do bindowania

Oraz

Zdjęcie: sklep internetowy - maszynna do zbindowania

 

Urządzenia biurowe oferujemy w ramach sprzedaży stacjonarnej – nasza hurtownia artykułów biurowych mieści się na terenie miasta Warszawa na Bemowie – oraz w ramach sklepu internetowego. Sklep internetowy M&M Partners oferuje wysokiej jakości artykuły biurowe i przybory szkolne w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem.

Interesuje Cię tylko jednorazowy zakup dowolnego produktu ale jego cena nie spełnia Twoich oczekiwań? Koniecznie skontaktuj się z nami✔️

Np.: "Interesuje cię zakup Monitora do komputera lub myszki? A może Bindownicy do papieru? Niestety cena produktu jest nie zadowalająca :( teraz możemy to zmienić - udostępnimy Tobie kod rabatowy do zakupów danego produktu i automatycznie cena spadnie do przystępnej dla Ciebie ceny. Warunek jest jeden - jeden produkt w koszyku lub produkty jednego PRODUCENTA!!!

Rabat na jeden produkt w sklepie mmpartners