Dowiedz się jak złożyć zamówienie na artykuły biurowe
Jak złożyć zamówienie?
Tabela kosztów dostaw artykułów biurowych w Warszawie jak i całej Polsce
Tabela dostaw i kosztów

Informacja

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Sklep papierniczy Warszawa i artykuły biurowe online MM Partners. ul.Narwik 7a lok 1A Warszawa

Sklep Prokonsumenta MMPartners Artykuły biurowe

Status Przesyłki na materiały biurowe

Niszczarki do papieru 

Pokazuje 1 - 24 z 465 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 465 elementów

Niszczarki - urządzenia do niszczenia papieru i dokumentów

Niszczarki biurowe

To urządzenia które niszczą papier, karty kredytowe, płyty CD i DVD, tnąc je w paski lub ścinki. To najbezpieczniejsze rozwiązanie do ochrony danych poufnych poprzez niszczenie dokumentów takich jak wyciągi z kont, czy zawierających dane osobowe, bezpośrednio w biurze. Oferta obejmuje niszczarki dla biur tradycyjnych i domowych, jak i działów informatycznych czy przemysłowych. Zapraszamy do naszego sklepu w Warszawie.

Jak niszczarki dokumentów mogą wpłynąć na bezpieczeństwo danych w Twojej firmie?


Po wejściu w życie ustawy RODO o ochronie danych osobowych posiadanie niszczarki w biurze lub domu to wręcz konieczność. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy jak wiele dokumentów zawiera nasze dane osobowe. Wystarczy rozejrzeć się po domu a znajdziemy tam: informacje i wyciągi z banku, faktury, umowy, pisma z ZUS, karty kredytowe czy legitymacje. W firmach ilość takich dokumentów jest jeszcze większa. Niszczarki do papieru skutecznie i bezpowrotnie niszczą dokumenty, których treść jest poufna i nie powinna dostać się w niepowołane ręce. Wybierając urządzenie zgodne z rodzajem niszczonych dokumentów zapewniasz bezpieczeństwo sobie i swojej firmie.

Jak niszczone są dokumenty - klasyfikacja ścinków papieru według normy DIN 66399:

Papier, materiały drukowane:

 • P-1 Szerokość paska maks. 12 mm
 • P-2 Szerokość paska maks. 6 mm
 • P-3 Powierzchnia ścinka maks. 320 mm² lub pasek o szer. maks. 2 mm
 • P-4 Powierzchnia ścinka maks. 160 mm² oraz pasek o szer. maks. 6 mm
 • P-5 Powierzchnia ścinka maks. 30 mm² oraz pasek o szer. maks. 2 mm
 • P-6 Powierzchnia ścinka maks. 10 mm² oraz pasek o szer. maks. 1 mm
 • P-7 Powierzchnia ścinka maks. 5 mm² oraz pasek o szer. maks. 1 mm

Niszczenie papieru i dokumentów wg norm

Klasyfikacja niszczenia nośników danych według normy DIN 66399:

Bezpieczne użytkowanie niszczarek

Korzystanie z niszczarek jest łatwe i bezpieczne, należy jednak przestrzegać kilku ważnych zasad:

 • Dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi i możliwościami urządzenia. Niszczarki różnią się od siebie parametrami. Niektóre modele bez problemu niszczą spinacze czy płyty, ale nawet w przypadku najlepszych niszczarek jednoczesne wkładanie papieru i innych przedmiotów, może doprowadzić do zacięcia się urządzenia.
 • Niszcz jednocześnie tylko wskazaną przez producenta ilość kartek. Zbyt duża ilość niszczonych dokumentów może spowodować zablokowanie urządzenia i prowadzić do dużych przeciążeń układów mechanicznych, znacznie zmniejszających trwałość niszczarki, a nawet powodujących jej uszkodzenie.
 • W przypadku niszczenia dużej ilości dokumentów należy robić krótkie przerwy w pracy niszczarki. Ciągła praca niektórych niszczarek może prowadzić do ich przegrzania. O możliwości pracy niszczarki w trybie ciągłym możeszdowiedzieć się w instrukcji bądź na tabliczce znamionowej umieszczonej na niszczarce.
 • Pamiętaj, aby regularnie opróżniać kosz na ścinki.
 • Zwróć szczególną uwagę by nie wkła dać jenorazowo więcej niż jedną kartę kredytową/ płytę CD
 • Zwróć szczególną uwagę by nie nie szczyć papieru i kart kredytowych/płyt CD jednocześnie.
 • Systematyczne oliwienie noży tnących sprzyja szybszej i wydajniejszej pracy niszczarek.
 • Do oliwienia noży tnących używaj tylko przeznaczonych do tego preparatów lub specjalnych arkuszy do oliwienia niszczarek. Nigdy nie używaj oleju syntetycznego w aerozolu, ani produktów
  ropopochodnych lub jakiegokolwiek rodzaju nawilżaczy w aerozolu wewnątrz lub w pobliżu urządzenia, gdyż grozi to pożarem
 • Wszelkie naprawy urządzeń muszą być wykonywane przez wykwalifiko wanych specjalistów.

Tagi: niszczarka dokumentów, niszczarka do papieru domowa, niszczarka do dokumentów, niszczarka biurowa, niszczarka kobra, niszczarka do biura, niszczarka na kosz, niszczarka papieru, niszczarka wallner

Urządzenia do niszczenia papieru - niszczarki do papieru - niszczarka dokumentów - sklep Warszawa

Wybierz funkcję niszczarki dopasowaną do swoich potrzeb. Poznaj wyjątkowe cechy naszych urządzeń, które ułatwią i usprawnią niszczenie dokumentów

Funkcja automatycznego niszczenia papieru - niszczarki wyposażone w podajnik papieru potrafią automatycznie zniszczyć nawet 37 kartek na minutę. Dzięki podajnikowi, który mieści do 300 arkuszy, niszczenie odbywa się szybko bez konieczności ciągłego dokładania dokumentów. Urządzenia tego typu sprawdzają się w urzędach, średnich biurach oraz bankach.

Cyfrowa blokada podajnika na dokumenty - dzięki zastosowaniu indywidualnego kodu PIN dokumenty pozostawione do niszczenia nie dostaną się w niepowołane ręce. Podajnik zabezpieczony kodem znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie potencjalny dostęp do niszczonych dokumentów ma duża ilość osób (np. gdy niszczarka znajduje się na ruchliwym korytarzu lub w pomieszczeniu, w którym jednocześnie przebywa wiele osób).

Cicha praca - praca bez zbędnych zakłóceń i hałasu jest wyjątkowo ważna we wspólnej przestrzeni biurowej. Wybierając urządzenie do pomieszczeń w których znajdować się będzie kilka osób zwróć uwagę na jej cichą pracę.

Obudowa na kółkach - zapewnia mobilność. Takie rozwiązanie jest niezbędne w miejscach, w których ruch i zmiana są codziennością. Sala konferencyjna, duże przestrzenie, gdzie przenoszenie niszczarki może być kłopotliwe.

Pokrywa zabezpieczająca - osłona bezpieczeństwa, którą przykryta jest szczelina wejściowa i ostrza niszczarki. Dodatkowo chroni szczelinę tnącą przed kurzem i zabrudzeniami co wpływa na wydajniejszą pracę urządzenia.

Bezpieczny panel sterowania - niszczarki wyposażone zostały w panel bezpieczeństwa wstrzymujący pracę urządzenia w momencie dotknięcia szczeliny. Funkcja ta jest niezwykle ważna w przypadku miejsc, w których mogą znajdować się dzieci i zwierzęta.

Niszczarki do dokumentów firm HSM, Fellowes, Kobra, Opus, Dahle, Rexel

Poszukujesz niszczarki do papieru lub do niszczenia dokumentów? Sprawdź naszą ofertę urządzeń biurowych.

Niszczarki biurowe i niszczarki do domu: zapraszamy do naszego sklepu z największą ofertą niszczarek w Warszawie.

Niszczarki Kobra - najlepsze niszczarki biurowe oraz niszczarki przemysłowe

Niszczarki Fellowes - najlepsze niszczarki do biura oraz niszczarki do dokumentów

Niszczarki Rexel - najlepsze niszczarki dokumentów oraz niszczarki do papieru

Niszczarki Wallner - najlepsze niszczarki do dokumentów oraz niszczarki papieru

Interesuje Cię tylko jednorazowy zakup dowolnego produktu ale jego cena nie spełnia Twoich oczekiwań? Koniecznie skontaktuj się z nami✔️

Np.: "Interesuje cię zakup Monitora do komputera lub myszki? A może Bindownicy do papieru? Niestety cena produktu jest nie zadowalająca :( teraz możemy to zmienić - udostępnimy Tobie kod rabatowy do zakupów danego produktu i automatycznie cena spadnie do przystępnej dla Ciebie ceny. Warunek jest jeden - jeden produkt w koszyku lub produkty jednego PRODUCENTA!!!

Rabat na jeden produkt w sklepie mmpartners